Dwóch zwycięzców

Frekwencja wymarzona. Blisko sześćdziesięciu wędkarzy z koła, rywalizowało w zawodach otwarcia, te odbyły się w miejscowości Stara Wieś. Ciężko stwierdzić, co bardziej motywuje naszych uczestników do udziału w rywalizacji  – chęć połowów pod presją czasu, czy też chęć spotkania kolegów, z którymi nie mamy okazji widzieć się na co dzień? Zapewne i jedno i drugie jest  ważnym elementem tej motywacji, co sprzyja bardzo przyjaznej atmosferze. 

  Po pięciu godzinach wyłoniono dwóch zwycięzców, którzy złowili blisko osiem kilogramów ryb. W fedderowych zmaganiach na jedną wędkę wygrali: Paweł Goździk oraz Przemysław Goździk. Obaj zawodnicy mogli pochwalić się wynikiem 7900 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Serwa (6280 pkt.).

Warto wspomnieć, iż zawody odbywały się na tzw. sektorach. Zwycięzcy łowili na sektorze pierwszym, Paweł Serwa wygrał sektor trzeci. Czwarty sklasyfikowany wędkarz Bogusław Śmigiel wygrał sektor numer dwa. 

Kolejne zawody organizowane przez koło PZW Starzyce, odbędą się pod koniec kwietnia. Tym razem wędkarze wyruszą nad Bałtyk, aby zmierzyć się w towarzyskiej rywalizacji połowów dorsza z kutra.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *